رینگ تیوبلس فولادی
  • نام پروژه: مجموعه ماشین آلات مورد نیاز برای تولید رینگ
  • مشتری: ماشین سازی
  • تاریخ شروع پروژه: 11 خرداد 1398
  • تاریخ تکمیل پروژه: 11 خرداد 1401
  • آدرس پروژه: parmachinery.com

رینگ تیوبلس فولادی

ماشین آلات متعارف

برای راه اندازی خط تولید یک قطعه به تجهیزاتی نیاز است که گاهی انواع متعارف و تجاری شده آن مانند انواع ماشین های تراش، فرز، پرس، جوش و… در بازار یافت می گردد. معمولا این ماشین آلات به دلیل آماده بودن در کوتاه مدت تولید کننده را سریع تربه هدف(تولید محصول) می رساند. از جهت طراحی عمومی ممکن است در بلند مدت به دلیل سرعت پایین نسبت به ماشین آلات غیر متعارف و با طراحی ویژه راندمان پایین تری داشته و باعث افزایش هزینه تولید گردد. یک روش متداول ایجاد تغییراتی در ماشین آلات پارسیان آماده جهت بهبود عملکرد است.

دستگاه جوش، ماشین تراش، پرس هیدرولیک و پرس ضربه ای و ماشین صفحه تراش از ماشین آلات متعارف قابل استفاده در تولید رینگ است و در صورت تمکن مالی سرمایه گذارمی توان با اعمال طراحی ویژه این ماشین آلات را نیز به گونه ای ساخت که ایده آل ترین کیفیت، زمان و هزینه ممکن را داشته باشد.

Picture1

رینگ تیوبلس فولادی رینگ تیوبلس فولادی رینگ تیوبلس فولادی رینگ تیوبلس فولادی

 

فرم دهی

طوقه رینگ طی چند مرحله شکل می گیرد. و هر مرحله نیازمند ماشین آلات مربوطه است. رول کردن اولین مرحله از فرم دهی طوقه است و نتیجه و کیفیت کار بستگی به سرعت عمل و تنظیم پذیری دستگاه و خواص مکانیکی متریال ورق مورد استفاده دارد. انواع عمومی و متداول در صنعت سرعت مطلوب و خروجی مناسبی ارایه نمی دهد. ضمن اینکه برداشتن و گذاشتن قطعه در نمونه با طراحی ویژه تسریع و تسهیل شده است.

رینگ تیوبلس فولادی     رینگ تیوبلس فولادی

یک پارچه سازی یا مونتاژ

پس از تولید طوقه رینگ و فلانچ ها،نوبت یک پارچه سازی رینگ و به عبارت دیگر قرار دادن و بر هم سوار کردن می رسد.منتاژ رینگ یکی از حساس ترین مراحل ساخت ان است که به تجهیزات و لوازم به دقت طراحی و ساخته شده نیاز دارد. نداشتن ابزار کافی و یا ناکار امد بودن ابزار منتاژ باعث هدر رفت زمان و افزایش چشمگیر هزینه تولید و بروز ایراد در محصول نهایی گردد.

رینگ تیوبلس فولادی

مولتی فرمینگ

ماشین مخصوص مولتی فرمینگ با تجمیع عملکرد چند ماشین دریک دستگاه درمقایسه با ماشین آلات مورد استفاده دیگر سرعت عمل بالا و صرفه جویی در فضا و زمان به همراه دارد. قابلیت کاردر دو حالت دستی و اتوماتیک را دارد.برنامه اتوماتیک به سادگی قابل تغییر و ویرایش است.

رینگ تیوبلس فولادی              رینگ تیوبلس فولادی

جوش زیر پودری

اتاقک و افزونه های لازم جهت سازگار کردن جوش زیر پودری برای اتصال طوقه و فلانچ رینگ همراه با اتوماسیون آن. جوش زیر پودری برای این مورد استفاده از نظر زمان سه برابرسریعتر از جوش co2  واز نظر کیفیت و شاخص های تکنیکی جوش به مراتب بهتر از انواع دیگرجوش است ، ضمن اینکه نمونه های مطرح وارداتی نیز از این نوع عملیات جوشکاری استفاده می نمایند.

رینگ تیوبلس فولادی            رینگ تیوبلس فولادی

دانلود کاتالوگ