راه حلی برای از میان بردن ارتعاش

راه حلی برای از میان بردن ارتعاش

توانایی در اینورتر های راه انداز موتور سه فاز ac هست با عناوینی به معنای فرکانس نوسان ( راه حلی برای از میان بردن ارتعاش) ، در راهنمای چند نمونه اینورتر عنوان swing frequency یا traverse operations  آورده شده است.

در دفترچه راهنمای درایو ها کاربرد آن را، همزن ها در صنایع پارچه، صنایع  شیمیایی، صنایع غذایی ،صنعت سرامیک و …ذکر کرده است. به این صورت که بطور متناوب دور موتور را کم و زیاد میکند. این قابلیت شامل چند مولفه میشود مثل زمان تناوب ، درصد افزایش و کاهش فرکانس، زمان افزایش فرکانس ،زمان کاهش فرکانس، درصد پرش فرکانسی و…

در دستگاه های همزن این عمل با افزایش و کاهش متناوب دور موتور و آشوبی که ایجاد میشود باعث افزایش راندمان دستگاه و کاهش زمان کار ماشین میشود.

دوستانی که ماشین تراش دارند و قطعاتی می تراشند که مستعد ارتعاش (کر) هستند مثل شافت های بلند پولی تسمه صفحات دیسک مانند و باریک و… می توانند از این توانایی درایو استفاده کنند.

با تنظیم دامنه نوسان سرعت اسپیندل بین ۵ تا ۲۰ درصد و زمان نوسان ۵ تا ۱۰ ثانیه بسیاری از ارتعاشاتی که در قطعات باریک و بلند یا پهن و نازک و یا بدنه دستگاه منتشر می شود را می توان میرا کرد و از بین برد.

جایی که اپراتور ماشین تراش با راه حل های در دسترس نتواند ارتعاشات را بگیرد، نیم کلاچ کردن دستگاه هایی که عملکرد کلاچ مکانیکی داشته باشند همین کار را انجام می دهد که باعث از بین رفتن صفحات کلاچ دستگاه می شود. با استفاده از توانایی فرکانس نوسانی اینورتر به دستگاه و سیستم کلاچ آسیبی وارد نمی شود.

سطح تاثیر گرفته از ارتعاشات هنگام تراشکاری

سطح تاثیر گرفته شده از ارتعاشات هنگام تراشکاری

اضافه کردن یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد