تراشکاری

تراشکاری

علاوه بر تامین قطعات ماشین آلات در حال ساخت در مجموعه ،نیروی انسانی متخصص و ماشین آلات مجموعه به ارائه سرویس و خدمات صنعتی در قالب انجام سفارشات تراشکاری ،فرزکاری، قالب سازی در مقیاس کوچک تا نیمه سنگین می پردازد. با توسعه صنعت در شاخه های مختلف عملا شاهد پیدایش زیر شاخه های تخصص و وابسته نیز هستیم.بطور مثال صنف تولید کنندگان قطعات خودروکه زیر شاخه خودروسازان هستند و از نظر نوع ماشین آلات و استفاده از تکنیک های صنعتی با دیگر شاخه ها تفاوت دارد.

شاخه های صنعتی خدماتی نیز با توجه به  محل استقرار، بازار هدف وضعیت، نوع و ابعاد ماشین آلات و ابزار های مکمل و تخصص و تجربه و توانمندی نیروی انسانی به یکی از شاخه های صنعت گرایش و از دیگر شاخه ها دور می شود. در میان ارائه دهندگان خدمات صنعتی واحد های مجهز به ماشین آلات سالم و بروز و انواع ابزارالات اندازه گیری در کنار نیروی انسانی با سواد متخصص مسلط به ادبیات صنعتی و توانمندی در برنامه ریزی روند تولید و کنترل کیفیت جایگاه ویژه ای در تامین قطعات پیچیده و دقیق مورد نیاز صنایع بزرگ و استراتژیک دارد.

Picture1

غلطک 3500 کیلویی صنعت مقوا سازی

اولین فاکتوری که پس از ساخت و اتمام قطعه نظر بازدید کننده را جلب می کند ظاهر قطعه شامل کیفیت سطوح (زبری و نرمی)، پخ ها قوس ها، یکنواختی سطوح و تناسب ابعادی خواهد. در مرحله بعد درصورتی که شخص، تحویل گیرنده یا مسئول کنترل کیفی باشد به سراغ کنترل اندازه ها خواهد رفت. تاکید و شعار کاری واحد ماشین کاری مجموعه پارسیان”کیفیت سطح(ظاهر زیبا)در کنار اندازه(صحیح)” است.

تراشکاری

در حال تراش غلطک بازشو رولگیر 20 تنی

مورد استفاده در کارخانجات و واحد هایی که ورق آهن یا فولاد را بصورت رول خریداری و استفاده می نمایند. از آنجایی که مجموعه محور رولگیر بوسیله چند قطعه متحرک و مفصل به یکدیگر متصل شده جهت عملیات ماشین کاری تمهیدات ویژه ای برای ثابت کردن و مهار مجموعه مورد نیاز است.

تراشکاری

متریال vcn طول 1500 و قطر 500 میلیمتر مربوط به صنایع نفت

تراشکاری

سوراخکاری عمیق deep hole drilling

سوراخکاری عمیق برای قطعات قابل بستن بر روی ماشین تراش است از موارد ماشین کاری انجام شده در مجموعه ماشین سازی پارسیان در بازه قطر 3 تا 140 میلی متر و طول از دو طرف تا 4 متر با امکانات فنی و سوار کردن افزونه سوراخکاری اتوماتیک بر روی ماشین تراش است.

تراشکاری

مدل سازی، ریخته گری و ماشین کاری قالب سیت مورد استفاده در ولو های نسبتا بزرگ

تراشکاری                   تراشکاری

تراشکاری قطعات با قطر زیاد و طول نسبتا کم
تراشکاری

قطعه آلومینیوم ریخته گری خودرویی

تراشکاری

خارج کردن پوسته بلبرینگ آسیب دیده بوسیله تراشکاری از داخل چرخ جرثقیل صنایع فولادی

سنگ زنی بر روی ماشین تراش

به دلایل مختلف مثل ابعاد بزرگ قطعه، نداشتن بالانس وزنی، محدودیت سرعت براده برداری، محدودیت یا هزینه بالای دستگاه ویژه سنگ زنی و … میتوان این عملیات را پس از خشن تراشی و بدون باز کردن قطعه روی ماشین تراش اجرا کرد.کیفیت سطح نسبتا خوب و به حداقل رساندن معایب هندسی از جمله بیضوی شدن و لنگی و بهتر شدن نتیجه تلرانس های عددی از مزایای استفاده از این روش است.

تراشکاری

تراشیدن قطعات با سختی بالا و..

انجام عملیات ماشین کاری بر روی قطعات با ویژگی های غیر متعارف مانند سختی زیاد، سختی متغیر، سطح منقطع، چسبندگی و انباشتگی، شکنندگی، نرمی و… یا ترکیبی از چند مورد ذکر شده محتاج به تجربه کافی، ابزار مناسب و اطلاعات فنی نسبتا قوی است.

تراشکاری

فرزکاری milling

ماشین فرز ژاپنی cnc  چهار محور همزمان floor type  و دو پالت از با حداکثر طول ماشین کاری 1600 میلیمتر از امکانات مجموعه است.

تراشکاری

فرز cnc  قالبسازی با قابلیت زاویه گرفتن اسپیندل و کار در حالت عمودی و افقی

تراشکاری           تراشکاری

امکانات و تجهیزات مکمل که تقریبا کارگاه را خودکفا و بی نیاز از صرف وقت و هزینه های ناپیدا میکنند.

تراشکاری

دریل ستونی گیربکسی

تراشکاری

دستگاه جوش co2 و جوش آرگون